Ce poti face weekend-ul aceasta in Bucuresti. Lista evenimente

0
27

Sarbatorile au trebut, lumea deja a intrat in mersul normal al lucrurilor, cu totii ne-am intors la serviciu si incercam sa ne revenim dupa saptamana agitata din preajma inceputului de an. Dar nu multi pot sta departe de distractie si din cand in cand mai simt nevoia sa iasa si sa se distreze alaturi de prieteni.

Daca nu aveti de gand sa va petreceti weekendul in casa si sunteti in Bucuresti, mai jos aveti o lista cu evenimentele ce se desfasoara in perioada 12-14 ianuarie in Capitala, incepand de la prestatii de  , trecand prin   si ajungand la   nocturne.

 

VINERI

18:00 De la straiele de samurai la frac – MUZEUL NAȚIONAL AL CĂRȚILOR ȘI HĂRȚILOR VECHI

18:30 La Bohème OPERA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI

19:00 Încurcătură la nivel înalt  L ELISABETA

19:00 Milk on fire  L ARTE DELL’ANIMA

19:00  Rigoletto | Gheorghe Petean – Orchestra Națională Radio SALA RADIO

19:00 Yentl  L EVREIESC DE STAT

19:00 Gunoierul  GODOT CAFE-

19:00 Euro Concert  L DE REVISTĂ CONSTANTIN TĂNASE – SALA SAVOY

19:00 Șefele  L ODEON, SALA MAJESTIC

19:00 Vandalul UN

19:00 Conversație după înmormântare  L LUCIA STURDZA BULANDRA SALA TOMA CARAGIU

19:00 Directorul Executiv  L DE COMEDIE – SALA RADU BELIGAN

19:00 Balul cimitirului  L DRAMATURGILOR ROMÂNI

19:00 Împăratul muștelor PREMIERĂ  L EXCELSIOR

19:15 Insomniacii  L DE ARTĂ BUCUREȘTI

19:30 N-ai tu treabă!  L ACT

19:30 Pescărușul  L ODEON, SALA STUDIO

19:30 Regele moare  L NAŢIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MARE

20:00 Luminița, de la capătul tunelului  L NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA ATELIER

20:00 Live Jazz, Blues & Soul in the Evening MADAME POGANY

20:00 Divorț în ziua nunții  L ROȘU (THE HUB)

21:00 Hot Leeks CLUBUL ȚĂRANULUI

21:00 Ziua lu’ Felea at J’ai Bistrot J’AI BISTROT

21:00 More Or Mess EXPIRAT HALELE CAROL

22:00 CaleidoPOP party #10 | DJ Alina M2A  MACAZ – BAR   COOP.

22:00 Afară-i Rece, Înăuntru Se Petrece B52 THE CLUB

22:00 That Friday Night Party RIO CLUB BUCUREȘTI

22:00 O piesă deșănțată GODOT CAFE-

22:00 Party Like A Rock Star! BOOGIE

22:00 Procesul lui David M. Golan UN

22:00 Friday I’m In Love With Compania 7 STUF VAMA VECHE

22:00 Emanuel Mirea Live Party TRUE CLUB

22:30 Leo Iorga & Pacifica HARD ROCK CAFE

23:00 MangoBango vs. Lolo (Togo) | Tropical set & live djembe CONTROL CLUB

23:00 Celebrate Your Birthday | Naughty Girls Night PRINCESS CLUB

23:20 GOLAN (Live Band) BERĂRIA H

 

SAMBATA

10:00   Ivan Turbincă OPERA COMICĂ PENTRU COPII

10:00 FESTIVAL Poveste de iarnă ARENA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI

10:00   Un vis locuit / Un rêve habité MUZEUL NAȚIONAL DE ARTĂ AL ROMÂNIEI

10:00   În lumea personajelor lui Löwendal MUZEUL COLECȚIILOR DE ARTĂ

10:00   CU TENDA // Povești cu aromâni  MUZEUL ȚĂRANULUI ROMÂN

10:00   Petrică și Lupul OPERA COMICĂ PENTRU COPII

10:00   Why Go Outside When Everything Happens Inside My Head CREART

10:00   Ursul păcălit de vulpe TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ

10:00   Bucharest InstaCorner [Part One] Opening UN teatru

10:00   Venin – frumuseți de neatins MUZEUL DE ISTORIE NATURALĂ „GRIGORE ANTIPA”

10:30  Therme Essentials CENTRUL SPA THERME

10:30 TÂRGURI Yard Sale la Centru CENTRU

11:00   Lampio și grăuntele de lumină PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

11:00   Ziua în care a fugit somnul APOLLO111

11:00   FRESH | Claudia Ion și Ioana Mîrlogeanu ELITE ART GALLERY

11:00  Games Room OCC OPERA COMICĂ PENTRU COPII

11:00   Croitorașul cel viteaz GRAND CINEMA DIGIPLEX – SALA GRAND EPIKA

11:00   Salonul Internațional de Artă Naivă 2017  TEATRUL L NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI

11:00   Expoziție de pictură: Marin Sorescu TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI

11:30  Atelier creativ:  Teatru de umbre CLUBUL ȚĂRANULUI

12:00   Róbert Köteles Solo Show ARCUB

12:00   I Am At My Most Beautiful When I Am Alone MOBIUS GALLERY

12:00   Ursul păcălit de vulpe TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ

15:00   Lansare Orange Snow – bere artizanală GROUND ZERO BAR

18:00   Încă nu, dar o să fie… TEATRUL ELISABETA

18:00   Fetița soldat TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MICĂ

18:30   La Traviata OPERA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI

19:00   Teibale și demonul ei TEATRUL EVREIESC DE STAT

19:00   Totul e relativ TEATRUL NOTTARA, SALA HORIA LOVINESCU

19:00   Voiajul domnului Perrichon TEATRUL LUCIA STURDZA BULANDRA SALA LIVIU CIULEI

19:00   O spovedanie  GODOT CAFE-

19:00   Arsenic și dantelă veche TEATRELLI – THEATRE, MUSIC & MORE

19:00   Trei femei înalte UN TEATRU

19:30   Colonelul şi Păsările TEATRUL COQUETTE

19:30   Bârfe, zvonuri și minciuni  TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA STUDIO

19:30   Absolut  TEATRUL ACT

19:30   Trei nopți cu Madox TEATRUL NOTTARA, SALA GEORGE CONSTANTIN

19:30   Când timpul nu se mișcă TEATRUL ODEON, SALA STUDIO

20:00   Spectrum GREEN HOURS JAZZ CAFE

20:00   Orchestra Titanic AVANPREMIERĂ TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA PICTURA

20:00   Psycho APOLLO11

20:00   Anonimul venețian TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA ATELIER

20:00   Fiare RECUL

20:00  Seară de filme inițiatice: „Zen” / r. Banmei Takahashi MANSARDA STICLARILOR

20:15   Fă tu primul pas!  TEATRUL DE ARTĂ BUCUREȘTI

20:30   Revelion pe rit vechi 2018 BERĂRIA H

 

21:00   Ground Control w. Leo  CONTROL CLUB

21:00   Psychedelicious Nights #2 w/ Patricia & Cheia Do J’AI BISTROT

21:00   Flaming Metal Nights – Prima ediție BOOGIE

21:00   Oigăn plays Dylan CLUBUL ȚĂRANULUI

21:00   More Or Mess EXPIRAT HALELE CAROL

22:00   Afară-i Rece, Înăuntru Se Petrece B52 THE CLUB

22:00   Pimento Private Party – P P P Vol.1 CENTRU

22:00   Riley & Rigus CONTROL CLUB

22:00   Vamaioth Party STUF VAMA VECHE

22:00   Acum ori niciodată GODOT CAFE-

22:00   FreeStay Party TRUE CLUB

22:00   Avenue HARD ROCK CAFE

22:00   ANUL NOU VECHI | Revelion Sârbesc – Chef cu muzică din Balcani MACAZ – BAR   COOP.

23:00   Perfect intuition FREDDO BAR & LOUNGE

23:00   8 ani de Old City | Closing Party OLD CITY

23:00   Office Party PRINCESS CLUB

 

DUMINICA

10:00 Ridichea Uriașă TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ

10:00 FESTIVAL Poveste de iarnă ARENA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI

10:00   Un vis locuit / Un rêve habité MUZEUL NAȚIONAL DE ARTĂ AL ROMÂNIEI

10:00   Why Go Outside When Everything Happens Inside My Head CREART

10:00   În lumea personajelor lui Löwendal MUZEUL COLECȚIILOR DE ARTĂ

10:00   Venin – frumuseți de neatins MUZEUL DE ISTORIE NATURALĂ „GRIGORE ANTIPA”

10:00   CU TENDA // Povești cu aromâni  MUZEUL ȚĂRANULUI ROMÂN

10:00   Bucharest InstaCorner [Part One] Opening UNTEATRU

10:00   Petrică și Lupul OPERA COMICĂ PENTRU COPII

10:00 Ivan Turbincă OPERA COMICĂ PENTRU COPII

10:30 Therme Essentials CENTRUL SPA THERM

10:30 Yard Sale la Centru CENTRU

11:00   Salonul Internațional de Artă Naivă 2017 TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI

11:00  Expoziție de pictură: Marin Sorescu TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE BUCUREȘTI

11:00 Dumbo cel isteț GODOT CAFE-TEATRU

11:00 La șezătoare cu fluiere și povești (atelier muzical) CLUBUL ȚĂRANULUI

11:00 TEATRU Degețica TEATRUL EXCELSIOR

11:00 Bekkanko PREMIERĂ TEATRUL METROPOLIS – SALA GLORIA

11:00 Motanul Încălțat GRAND CINEMA DIGIPLEX – SALA GRAND EPIKA

11:30 Recreația LENTE (ARCULUI)

12:00 Ridichea Uriașă TEATRUL ȚĂNDĂRICĂ

12:00  Róbert Köteles Solo Show ARCUB

17:00 10 pentru New York TEATRUL METROPOLIS

18:00 O căsnicie liniștită TEATRUL ELISABETA

18:00 Clasic e fantastic – Copilăria lui Mozart TEATRUL ODEON, SALA STUDIO

18:30 Corsarul OPERA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI

18:30 Era ok și la 60 GODOT CAFE-TEATRU

19:00 Dibuk TEATRUL EVREIESC DE STAT

19:00 Natură moartă cu nepot obez TEATRUL ODEON, SALA MAJESTIC

19:00 Fluturii sunt liberi TEATRUL EXCELSIOR

19:00 20 de ani în Siberia TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA ATELIER

19:00 Obiceiuri necurate TEATRUL LUCIA STURDZA BULANDRA SALA LIVIU CIULEI

19:00 39 de trepte TEATRUL NOTTARA, SALA HORIA LOVINESCU

19:00 Balul cimitirului TEATRUL DRAMATURGILOR ROMÂNI

19:00 Magnolii și cianură TEATRUL COQUETTE

19:30 O intervenție TEATRUL ACT

19:30 Menajeria de sticlă POINT

19:30 Angajare de clovn TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA STUDIO

19:30 Iubirea la oameni TEATRUL NOTTARA, SALA GEORGE CONSTANTIN

20:00 Gigel TEATRUL LUCIA STURDZA BULANDRA SALA TOMA CARAGIU

20:00 Don Quijote TEATRUL NAŢIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA MARE

20:00 Terapie în trei TEATRUL ROȘU (THE HUB)

20:00 Loving Medeea PREMIERĂ QUANTIC PUB

20:00 Orchestra Titanic AVANPREMIERĂ TEATRUL NAȚIONAL ION LUCA CARAGIALE – SALA PICTURA

20:00 Mioritza. GREEN HOURS JAZZ CAFE

20:00   Piano Bar | Sorin Zlat Band | Every Sunday GILDA MUSIC LOUNGE

20:00 Arsenic și dantelă veche TEATRELLI – THEATRE, MUSIC & MORE

20:15 Un bărbat și mai multe femei / de Leonid Zorin TEATRUL DE ARTĂ BUCUREȘTI

21:30 O zic din viața mea GODOT CAFE-TEATRU

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here